Ücretsiz Sohbet İmkanıAyak Bakımı

Ayak Bakımı:

Ayaklarımız, vücudumuzun en çok bakıma ve şükrana layık parçasıdır, bizi ömrümüz boyunca taşıyan ayaklarımızdır. Bu yüzden her akşam eve geldikten sonra, bir köşeye çekilip ayaklarınızı 15-20 dakika havaya kaldırıp dinlendirmekte çok  fayda vardır, bunun yanında bol bol ayak banyosu yapılmalıdır.

Akşamları ayak ve bacakları lavantinli bir kremle ovunuz. Lavantin ayaktaki kan dolaşımını düzenleyerek kasları kuvvetlendirir ve şişkinlikleri giderir. Gelelim ayak güzelliğine tabii ki temiz, pedikürlü, tırnakları boyalı bir ayak çok çekici görünmektedir.

Ayak derisinin bakımlı olması için her akşam yatmadan önce ayaklarınıza sadece iki dakika ayırmanız gerekir. Biraz yağlı bir krem ile her birine birer dakika masaj yaparak kremleyin. Şayet ayaklarınızda nasır ve deri sertleşmesi varsa, haftada bir defa sıcak  suyun içine herhangi bir yumuşatıcı koyarak ayaklarınızı suyun içinde 15-20 dakika dinlendirin. Arkasından ponza taşı ile yumuşayan derileri çıkarın.

Ayaklarınızda çok fazla nasır veya çatlak varsa, gece yatarken biraz ısıtılmış zeytinyağını bütün ayağınıza sürün. Ayağınıza bir naylon sarıp onun üzerine de çorap giyerek yatın. Sabaha kadar derinizde ki iyileşmeyi fark edeceksiniz bu uygulamaya ayak altı deriniz düzelinceye kadar devam edebilirsiniz. Bunu mısır yağı, avokado yağı ve ayçiçek yağı ile de yapabilirsiniz.

Ayak Şişmelerine Karşı:

Kovaya su doldurup bir çay bardağı tuz atıp eritin, ayaklarınızı 15-20 dakika bu su içinde dinlendirin.

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?


Mobil Sohbet

Cep telefonlarınızdan veya tabletlerinizden kesintisiz olarak mobil uygulamamız ile sohbet edebilirsiniz.

Play Store Üzerinden App Store Üzerinden